אייבי נתן » אודות האתר

האתר מיועד לכל מי שהשם אייבי נתן אומר משהו, ולאלו שירצו לדעת עוד. באתר מובאים תולדות חייו של אייבי, פעילותו ההומניטרית והציבורית, וסיפורה של תחנת הרדיו קול השלום.

המידע באתר מבוסס על זכרונותיו של אייבי, כתבות בעיתונות, הקלטות מ"קול השלום", חומר מארכיונו הפרטי, שיחות שלי עם אייבי ועם אנשים שנטלו חלק בפעילותו. את האתר הקמתי על דעת עצמי אם כי בידיעתו של אייבי. למרות החיבה שאני רוכש לאיש, השתדלתי שלא לברור את העובדות, ולהביא גם ביקורת. השתדלתי להמעיט בסיפורי רכילות שנקשרו באייבי ובעניניו הפרטיים אף שהוא נהג לספר על חייו הפרטיים בגילוי לב, אם כי למיטב ידיעתי מעולם לא נקב בשמות בני משפחתו. מסיבות אלו הושמטו פרטים ושמות של אנשים שהיו עלולים להחשף בניגוד לרצונם. הדבר נעשה בכדי לשמור על פרטיותם של אנשים שאינם חפצים בפרסום. עזרה בתכנים נוספים וחומר ארכיוני, וכן הערות ותיקונים יתקבלו בברכה.

אני מבקש להודות לחברים של אייבי, לאותו קומץ שלא נטש אותו, ובמיוחד לארול, להנרי, לאסתי, לליאורה, לגיל ולאוה. תודה לאיתן חריס שהקדיש שנים להכנת סרט דקומנטרי על אייבי והתיר לי להשתמש בתכנים מסרטו. תודה למשפחת רכטמן - מופת להתנהגות הומנית וכבוד לזולת, על יחסם החם לאייבי, ובמיוחד לגיל רכטמן על תרגום האתר לאנגלית ועל עזרתו הרבה, תודה מיוחדת לאנטולי רוטמן ולרועי יעקובוביץ על בניית האתר.

נעם טל, יוני 2008